Масажний ролик - що це таке, як виглядає і працює, для чого потрібен, протипоказання до використання.
Як виглядає масажний ролик?
Для тренування і розслаблення тіла випускається велика кількість пристосувань. Масажний рол є одним з найпопулярніших. Він являє собою валик невеликого розміру, виготовлений зі спіненого матеріалу. Масажний ролик або foam roller покритий виступами різної форми. Впливаючи на м 'язи тіла, вони замінюють пальці досвідченого фахівця.
Як працює масажний ролик?
Використовувати пристосування дуже просто. Принцип роботи ґрунтується на глибокому впливі на різні частини тіла. Циліндричний інструмент для масажу діє на тригерні точки м 'язів, які відповідають за їх зайву напругу в результаті тривалих або регулярних навантажень. Малорухливий спосіб життя і неправильно підібрані фізичні вправи сприяють порушенню в постачанні м 'яких тканин кров' ю і подальшій мікроциркуляції. Результатом чого стають болючі відчуття в м 'язах.
Впоратися з проблемою допомагає масажний ролик. Він не розтягує пошкоджену тканину, покращуючи тим самим стан людини. За рахунок впливу на точки болю спеціальними виступами починається поетапна компресія. До проблемного місця починає приливати кров. Відновлюється мікроциркуляція хворого м 'яза. Поступово неприємні відчуття проходять.
Для чого потрібен масажний ролик?
Пристосування буде корисне людям різного віку і в будь-якій фізичній формі. Проста прокатка на ролі відновить гнучкість, допоможе позбутися неприємних відчуттів у тілі. Це пристосування буде особливо корисним для водіїв, перукарів, спортсменів, офісних працівників, хірургів. Представники даних професій відчувають постійне психоемоційне напруження, позбутися якого і допоможе масажний ролик. Його переваги:
- Розслабляє і відновлює м 'язи людини, покращуючи еластичність тканин. Це позбавляє почуття затисненості і болісних відчуттів.
- Збільшує кровопостачання м 'яких тканин і оздоровлює тіло людини.
- Підвищує рухову активність суглобів, покращує координацію.
- Прибирає болючі відчуття в спині і перешкоджає виникненню проблем з хребтом.
- Підвищує гнучкість всього тіла, розігріває м 'язи перед кардіо-тренуваннями.
- Покращує поставу і перешкоджає відкладенню солей.
- Позбавляє від целюліту при регулярних заняттях.
- Відновлює м 'язи після тривалих і напружених тренувань.
Масажний ролик - протипоказання
Очевидна користь циліндричного валика не піддається сумніву. Використовувати рол для масажу рекомендується тільки після ознайомлення з протипоказаннями. Не зайвим буде проконсультуватися з лікарем перед початком занять. Основні заборони на вправи з валиком:
- висока температура тіла;
- запальні процеси в організмі;
- різні травми шиї, хребта;
- шкірні дерматити;
- варикозне розширення вен;
- онкологічні хвороби;
- легеневі проблеми (туберкульоз);
- небезпечні нервові розлади (епілептичні припадки, захворювання психіки);
- хронічні патології внутрішніх органів;
- підвищений артеріальний тиск.
Види масажного ролика
Спортивний інвентар для занять фітнесом і йогою відрізняється розмірами і рельєфом. Перед покупкою треба визначитися, який вид масажного ролика підійде для занять. Існує два типи:
- Цільний або суцільний пінний ролик. Він являє собою брусок циліндричної форми без будь-яких наскрізних отворів. Виготовляється такий ролик з пінополіетилену. Цей м 'який матеріал добре витримує тиск і чинить помірну масажну дію на м' язи.
- Текстурний ролик. Це порожній ціліндр з дуже структурною поверхнею. Шипи можуть бути різною формою та розміром. Зовні масажний ролик виконано з пінного матеріалу, всередині - з міцного пластику. Ефект від використання пристосування сильніший.
Як вибрати масажний ролик?
У нас представлений великий вибір пінних валиків. Це може викликати труднощі при їх виборі. Купуючи ролик для масажу, треба розуміти, що від нього потрібно. Важливі наступні моменти:
- мета занять;
- рівень фізичної підготовки;
- параметри людини: зріст, вага.
Потрібно звертати увагу на такі критерії:
- Матеріал і щільність циліндра. Є валики з піни, пластику або гуми. Чим тверіше ролик, тим інтенсивніше його вплив на м 'язи людини.
- Структура поверхні валика. Можна вибрати ролик з шипами, поглибленнями або пупиришками. Структура поверхні впливає на глибину масажного впливу на м 'які тканини.
- Довжина і форма ролика. Для опрацювання більшої поверхні тіла більш зручним вважається циліндр від 50 до 100 см.
Як користуватися масажним роликом?
Циліндричний валик просто поміщають під тіло в ділянці сідниць, спини, ніг або рук. Поступово за допомогою перекочування на ньому виступи на поверхні масажного ролика акуратно впливають на м 'які тканини. Просувати циліндр рекомендується в різних напрямках. Використовувати масажний валик для розслаблення, відновлення пружності м 'язів потрібно не рідше 3-4-х разів на тиждень. Оптимальна тривалість вправ становить 15-20 хв. Плавні масажні рухи не повинні викликати болючих відчуттів. У разі виникнення дискомфорту заняття слід припинити.
Фахівці рекомендують використовувати фоам ролер для впливу на проблемний м 'яз не більше хвилини. Поступово час самомасажу можна збільшити до 3-х хв. Важливо виконувати руху по хворій ділянці тіла з особливою обережністю, плавно переміщуючи ролик, до повного розслаблення м 'яза. Найчастіші помилки при використанні пінного валика:
- Занадто поспішне виконання вправ з інвентарем. Це може призвести до зворотного ефекту і викликати додаткові больові відчуття.
- Постійна увага тільки на проблемній ділянці тіла. М 'язи взаємопов' язані, тому техніка самомасажу передбачає вплив на м 'які тканини всього тіла.
- Небезпечне розкочування ділянок в області грудей, шиї. Не можна намагатися впливати на кістки або суглоби.
Масажний ролик для спини
Використовувати циліндр для впливу на область хребта рекомендується навіть літнім людям і тим, хто переніс травми. Для відновлення м 'язів спини знадобиться ролик для фітнесу і знання комплексу ефективних вправ:
- Самомасаж спини. Виконуючи вправу, треба розміститися на підлозі і покласти циліндр під спину у верхній частині. Ноги необхідно трохи розставити і зігнути в колінах. Поступово масажний ролик пересувати вниз по спині, виключаючи вплив на поперек.
- Вправа на широкий м 'яз. Слід лягти на бік і помістити під себе валик. Одну руку витягують високо над головою, іншу кладуть на плече з протилежного боку. Ноги згинають і повільно перекочують валик. Цю вправу роблять і на іншому боці.
Масажний ролик для ніг
Для зміцнення м 'язів активно застосовуються заняття на циліндричному пристосуванні. Використовувати масажний ролер можна для опрацювання різних частин ніг людини. Ось найефективніші вправи:
- Масаж задньої поверхні стегна. Для виконання вправи треба розміститися на підлозі. Масажний валик кладуть під стегно і поступово розкочують задні м 'язи. Руки при цьому необхідно відвести назад.
- Масаж ікр. Необхідно сісти на підлогу і спертися на руки. Валік розмістити під лежачими один на одному ногами. Таз піднімають під час прокатування ролика. Хороший результат від вправи виходить за рахунок додаткового тиску схрещених ніг один на одного.
Масажний ролик від целюліту
Дієвим засобом для збереження краси ніг вважається використання foam roller. Недорогий масажний ролик з шипами добре впливає на жирові відкладення, розщеплюючи їх. Ось деякі вправи від целюліту:
- Масаж сідниць. Необхідно розміститися на пристосуванні, перемістивши вагу всього тіла на один бік. Рукою спертися на підлогу, ногу зігнути в коліні, щиколотку іншої кінцівки розмістити на нім. Акуратно відштовхуючись, необхідно розкатати сідничний м 'яз.
- Масаж внутрішньої частини стегна. Розмістившись на твердій поверхні, треба лягти на живіт і спертися на передпліччя. Масажний циліндр поміщають під внутрішню поверхню стегна. Поступово валик переміщують, починаючи від коліна і закінчуючи областю тазостегнового суглоба.
- Кистьовий еспандер , його функції та як обрати .Еспандер – це незамінний спортивний снаряд для зміцнення кистьових м'язів, передпліч, зап'ястя та пальців. Його ефективність і простота роблять його популярним серед професійних спортсменів та людей, які дбають про своє здоров'я.Кистьовий еспандер , його функції та як обрати .
- Вправи з фітболом для здорового попереку!Сьогодні багато людей скаржиться на дискомфорт у попереку. Допомогти у цій ситуації здатна спеціальна гімнастика. Окремо рекомендується виконувати зміцнюючі вправи з фітболом – гімнастичним м'ячем.Вправи з фітболом для здорового попереку!